Melltartó nagy keblekre

Sokan igazi áldásnak tartják a látványos dekoltázst, öltözködés szempontjából azonban, ha erősek vagyunk mellben, néha elgondolkodtató helyzetek adódhatnak.

Bár nagyon szépen tud mutatni egy Sophia Lorenhez illő kebel egy kivágott ruhában, de a csodás megjelenéshez először is kell egy megfelelő melltartó. Ezt pedig nem is olyan egyszerű beszerezni. 

A melltartó az egyik legbonyolultabb, legtöbb tervezést igénylő ruhadarab: típus, kivitelezés, méret tekintetében összesen 80-90 félét is kínálhatnak egy helyen. A vásárló szempontjából minél sokrétűbb és egyértelműen kereshetőbb a választék – például online áruházban -, annál nagyobb az esély, hogy a legelőnyösebb darab megkerüljön.

Bármilyen hihetetlen, a kis keblűek választhatnak a legkönnyebben melltartót, és a tervezők a teltebb alkatúak igényeivel birkóznak meg a legnehezebben. Ez utóbbiaknak ráadásul ajánlott folyamatosan viselniük napközben ezt a ruhadarabot.

De voltaképpen mit jelent a nagy méret?

Azt, hogy milyen az átlagos női alkat, szinte lehetetlen megadni, hiszen ez országonként változik függően az emberek alkatától, életmódjától. Sőt az emberek általában véve egyre magasabbak és egyre nagyobb súlyúak, így a mellméretek is egyre nőnek. Hiszen a keblekre a hízás – akár hetek alatt észrevehető – ‘növesztő’ hatással van.

A legnagyobb keblekkel Európán belül Nagy-Britanniában rendelkeznek a nők, míg a legkarcsúbbak Olaszországban. A gyorsan gyarapodó testalkatú amerikaiaknál 2010-ben a 80D kosárméret volt a leggyakoribb.

Idehaza az átlagnak a 75B mellméretet tekintették régebben, jelenleg talán a 80B, C méret határozható meg a legáltalánosabbnak. Némileg akadályozza, hogy pontosak legyenek a felmérések, hogy sokan nem tudják az igazi méretüket – nem véletlen, hogy a nők majdnem négyötöde rossz melltartót hord!

Hogy határozzuk meg a melltartó méretét?

A méretezésnél használt betű-szám kombináció első része a hát körméretéből adódik, és a második, a betű jelzés adja meg a kosárméretet (pontosabban: a kúp méretet, a mellméret és a mell alatti körméret különbségét). Ennek megfelelően a B, C méreten túliak – D-től egészen az I-ig – jelzik az extra méretet.

Egy keskeny hátú, amúgy vékony hölgy telt keblekkel már hordhat viszonylag nagy kosaras, 65D-s jelzésű melltartót: nem a számtól lesz tehát nagy a méret, hanem a betűjelzéstől. Ma már szerencsére sokkal szélesebb a választék. Megjegyzendő, régebben D kosárral automatikusan 90-es változatot lehetett csak kapni. Ha valaki nem volt elég termetes, és a mell alatti körmérete ennél kisebb volt, az gyakorlatilag kiesett belőle.

A nagyobb méretekkel megáldott nőknek a merevítős fazonok ajánlottak, amelyek kosarának van tartása a beleapplikált drótnak köszönhetően. Ezen belül még számtalan variáció van, de ezek kiválasztása már az egyedi adottságok függvénye. Hiszen a mell alakja lehet kerek, harang, vagy csepp, és még sok más – érdemes besorolni magunkat valamilyen típusba, hogy ez is segítsen eligazodni a lehetőségek között.

Fontosak a széles pántok, amelyek szintén segítenek a jó tartásban. Ebből következik, hogy a telt hölgyeknek kevésbé ajánlottak a spagettipántos felsők, ruhák, mivel ha ezek alól kilátszik a széles melltartópánt, az nem szép látvány. A pánt nélküli melltartó sajnos nem igazán ajánlott, mivel nem bírja el megbízhatóan a terhelést.

Végül, a nagy keblekkel megáldottak lehetőleg az elasztikus anyagokat is kerüljük az alsónemű esetében, mert azok könnyen megnyúlnak.

Megosztom